Kas yra Slaptas Bunkeris?

Slaptas Bunkeris yra patalpa, kurioje organizuojama lazertago pramoga. Žaidimas vykdomas per visą pastato (J.Janonio g. 30A, Panevėžys) trečiąjį aukštą.

Kas yra lazertagas?

Aktyvi pramoga, kurioje lazeriniais šautuvais ginkluotos komandos varžosi tarpusavyje ir bando viena kitą įveikti ar atlikti numatytą užduotį.

Ar galima Slaptame Bunkeryje švęsti gimtadienį?

Taip, Slaptame Bunkeryje yra įrengta poilsio erdvė, kurioje galima švęsti savo gimtadienį ar kitą šventę. Poilsio erdvėje yra stalai, kėdutės, el.virdulys. Vienu metu poilsio erdvėje gali tilpti iki 16 žmonių.

Vaišes ir gėrimus reikia pasiruošti bei atsinešti patiems. Taip pat, nepamirškite įrankių bei indų (jeigu jie reikalingi). Po žaidimo turėsite laiko (iki 45min) rezultatų aptarimui bei šventės paminėjimui.

Nuo kokio amžiaus galima žaisti lazertagą?

Rekomenduojame žaisti nuo 7 metų.
Už visus žaidžiančius nepilnamečius asmenis pilnametis asmuo privalės pasirašyti atsakomybės sutartį.

Kiek žmonių gali žaisti Slaptame Bunkeryje?

Vienu metu gali žaisti iki 10 žaidėjų. Jei žaidėjų yra daugiau, galima sudaryti kelias komandas ir žaisti turnyro principu. Tokiu atveju vienai ar kelioms komandoms tektų palaukti ir tuo metu nežaisti. Šį laiką nežaidžianti komanda gali išnaudoti poilsiui, užkandžiams ar komandinės taktikos aptarimui. Žaidimas yra greitas ir dinamiškas, tad nežaidžiantiems žaidėjams nereikia ilgai laukti savo žaidimo eilės. Be to, nežaidžiantys gali stebėti kitų komandų žaidimą.

Kada galima žaisti?

Galima žaisti bet kuriuo paros metu, rezervavus žaidimo laiką iš anksto.

Ar reikia rezervuoti žaidimą iš anksto?

Taip, tai yra būtina sąlyga. Slaptame Bunkeryje būname tik esant užsakymams.

Kartais organizuojame atvirus (Open) žaidimus, kuomet nereikalinga išankstinė registracija. Apie tokius žaidimus iš anksto pranešame savo facebook paskyroje.

Kiek laiko galima žaisti?

Trumpiausias žaidimo laikas yra 1 valanda. Galime žaisti 1,5 ar 2 valandas. Ilgiau jau niekas Bunkeryje nežaidžia. Žinoma, pageidaujant, tokią galimybę suteiksime.
Žaidžiant išvykose ar lauke išvykoje dažnai žaidžiame ilgiau.

Žaidimo metu laikas nėra stabdomas. Trumpos pertraukėlės atsigerti, žaidėjų taktiniai pasitarimai tarp scenarijų yra įskaitomi į žaidimo laiką.

Ar gali ateiti nežaidžiantys žaidėjai?

Taip, gali ateiti ir tie, kurie nežais. Dažniausiai tai būna vaikų tėveliai, seneliai, mažieji broliai ar sesės, kurie atvyksta į gimtadienio šventę. Už nežaidžiančius žaidėjus mokestis nėra skaičiuojamas. Nežaidžiantys gali būti poilsio erdvėje, kol vyksta žaidimas arba stebėti žaidimą.

Kokia turi būti apranga?

Apranga gali būti bet kokia. Visgi, rekomenduojame pasiruošti patogią avalynę ir nevaržančią judesių aprangą. Žaidžiant lauke rengtis rekomenduotume maskuojančios spalvos drabužiais, kadangi pasipuošę ryškių spalvų apranga, būsite priešininkų komandai geriausiai matomas, lengviausias taikinys. Žaidimo metu teks daug judėti, dėl to rekomenduojame dėvėti drabužius tinkamus aktyviam laisvalaikiui. Taip pat norime atkreipti dėmesį, jog Slapto Bunkerio žaidimų erdvėje yra galimybė išsitepti ar išsipurvinti.

Galite atsinešti kitus rūbus ir persirengti Bunkeryje.

Ar reikalinga speciali apranga žaidimui?

Ne. Lazertagą galima žaisti ir su trumpikėmis, ir su džinsais, su marškinėliais arba be jų – kaip tik jums patogiau, ir kaip linksmiau. Kiek išpurvinti bus drabužiai po žaidimo, dažniausiai priklauso ne nuo oro, o nuo žaidėjo kovojimo stiliaus.

Kur galima žaisti?

Žaisti galima tiek Slaptame Bunkeryje, tiek visur kitur – miške, Jūsų biure, namo kieme, nuomotoje sodyboje, mokyklos kieme, sporto salėje ar kitur 🙂

Mes esame mobilūs – galime atvykti į Jūsų šventę, nesvarbu, ar tai bus kaimo turizmo sodyba, ar uždara įmonės teritorija. Lazertagą galima žaisti bet kur, kur yra erdvės aktyviai judėti ir slapstytis. Žaidimo teritorijos nereikia nei aptverti, nei sužymėti, nei dar kaip nors specialiai jos paruošti. Žaidimo metu nepaliekame jokių žymių ar šiukšlių, nekeliamas pavojus aplinkai. Esant poreikiui galime atsivežti mobilias priedangas.

Kokioms oro sąlygomis galima žaisti?

Jeigu žaidžiama ne Slaptame Bunkeryje, o kažkur lauke, atsiranda papildomas faktorius – oro sąlygos. Norime pasakyti, kad nėra blogo oro, yra tik bloga apranga 🙂 Lazertago žaidimai organizuojami bet kokiu oru!

Vienintelis apribojimas – labai stiprus lietus – nors įranga ir atspari drėgmei, tačiau povandeniniam karui netinkama 🙂 Šaltis, sniegas ar karštis nedaro įtakos įrangai. Žaidimai žiemą yra tiek pat galimi, kaip ir žaidimai vasarą. Kita vertus, žaidimas žiemą, gamtoje, apsnigtame miške – tikra pasaka! 🙂

Kaip viskas vyksta?

Viskas gana paprasta:
1. Pirmiausia, susisiekiate su mumis ir rezervuojatės žaidimo laiką
2. Atvykstate į Slaptą Bunkerį sutartu laiku ar kiek anksčiau. Nevėluokite!
3. Išklausote instruktažą (apie 15min), išmokstate naudotis ginklais ir specialiais prietaisais.
4. Išsirenkate žaidimo scenarijų, susigalvojate patys arba scenarijų pasiūlo instruktorius.
5. Pasidalinate į komandas.
6. Žaidžiame!
7. Pasibaigus rezervuotam laikui, jei yra tam galimybė, galite ji prasitęsti.
8. Pasibaigus visam numatytam žaidimo laikui pradedamas skaičiuoti pasibuvimo poilsio erdvėje šventės (gimtadienio ar kt.) laikas. Jeigu šventės laikas nerezervuotas, tuomet turite 15 minučių, skirtų poilsiui ir persirengimui po žaidimo.
9. Atsisveikiname iki kitų žaidimų 🙂

Kuo ypatingi ginklai?

Lazeriniai ginklai „šaudo“ žmogaus akiai nematomais ir nepavojingais infraraudonaisiais spinduliais. Tokiais pat, kaip įvairių prietaisų pultai. Kiekvieną ginklą galima programuoti individualiai, t.y. suteikti ginklui skirtingas paskirtis ir galią. Galima nustatyti, kiek šovinių ginklas turės vienoje apkaboje ar apskritai žaidimo metu.

Ginklai žaidimo metu saugo žaidėjo statistiką – taiklumą, kiek kartų į ką pataikytą, kiek kartų žūta, kiek žalos padaryta priešininkams ir pan. Po žaidimo statistika žaidėjams yra išsiunčiama elektroniniu paštu.

Ar skauda kai žaidėjas "pašaunamas"?

Visi ginklai šaudo nepavojingais, nekenksmingais infraraudonaisiais spinduliais, todėl žaidėjai yra visiškai saugūs ir nejaučia  jokio skausmo. Žaidžiant nenaudojamos jokios apsauginės priemonės.

Apie pataikymą žaidėjas informuojamas garsiniais pranešimais bei vibracija.

Kaip aš jausiu, jog mane "nušovė"?

Apie, tai informuoja ginkle įtaisytas garsiakalbis, kuris informuoja apie įvairius žaidimo įvykius. Taip pat sužeisto žaidėjo galvos raištis suvibruoja, sužybsi raudonai, aiškiai informuodamas kitus žaidėjus apie sužeidimą (“prarastą gyvybę”). Standartiškai kiekvienas žaidėjas turi po dvi gyvybes, tačiau gali turėti ir daugiau ar mažiau – tai priklauso nuo žaidimo scenarijaus. Netekus paskutinės gyvybės ginklas atsijungia, galvos raištis vibruoja bei šviečia raudona. Sukčiauti galimybės nėra.

Kai jūs pataikote į priešininką, ant jo galvos dėvimas raištis trumpai sumirksi raudona spalva, taip informuodamas jus apie sėkmingą pataikymą. Atėmus paskutinę gyvybę iš priešininko, jo raištis pradeda nepertraukiamai mirksėti raudona spalva, taip informuodamas likusius žaidėjus, kad šis žaidėjas yra eliminuotas iš žaidimo.

Koks šūvio nuotolis?

Mūsų naudojamų ginklų maksimalus taiklaus šūvio nuotolis yra 300 metrų, esant idealioms sąlygoms. Tokiam rezultatui pasiekti turi būti nustatytas maksimalus ginklo galingumas bei būti apniukusi diena. Visgi, maksimalus ginklo galingumas praktiškai niekada nėra naudojamas. Žaidžiame mažesnėse teritorijose, tad toks šūvio galingumas tik sumažintų įdomumą. Žaidžiant patalpose mes dar sumažiname infraraudonųjų spindulių galingumą iki minimumo – tai mažina šūvio nuotolį, tačiau apsaugo nuo nepageidaujamų rikošetų, t.y. šūvių atsispindėjimo nuo įvairių paviršių.

Kur taikytis?

Taikytis reikia į ant galvos dėvimą raištį su davikliais. Įprastai šūvis užfiksuojamas pataikius į bet kurią galvos vietą – nebūtina pataikyti tiksliai į daviklį. Pagal fizikos dėsnius šūvio spindulio skersmuo didėja kartu su distancija iki taikinio ir gali siekti nuo 80cm iki 150cm. Todėl, jei priešininkas nuo Jūsų nutolęs per 100m, užteks taikytis į krūtinę, kad būtų užskaitytas tikslus šūvis.

Ar girdimas šūvio garsas?

Šūvio garsas girdimas 15-20 metrų atstumu. Žaidžiant tamsoje arba prieblandoje papildomai matomi šūvio blyksniai paleisti iš ginklo. Jei žaidimas vyksta didesnėje erdvėje, lauke, kur atstumas tarp žaidėjų 50 metrų ar daugiau – tuomet žaidėjai turi būti pasiruošę atremti atakas iš bet kurios pusės, nes gali ir neišgirsti, iš kurios pusės šaudo priešas.

Ar įmanomas sukčiavimas žaidimo metu?

Apgauti elektroniką įmanoma, tačiau tai – daugiau teorinė galimybė nei praktikoje pasitaikantis reiškinys. Kadangi pataikymus fiksuoja tik ant galvos dėvimas raištis su davikliais, pasitaiko atvejų, kad žaidėjai šaudo aklai, galvas paslėpę kaip stručiai ar bando daviklius uždengti ranka. Bet toks netinkamas elgesys tikrai neliks nepastebėtas ir neįvertintas kartu žaidžiančiųjų ir, be abejo, žaidimo instruktoriaus.

Ar tai vieno scenarijaus žaidimas?

Lazertagas turi aibę galimų scenarijų. Viskas priklauso tik nuo fantazijos. Programuoti galima daugybę parametrų – gyvybių skaičių, šūvio galingumą ir nuotolį, ginklo tipą, po tikslaus pataikymo atimamų gyvybių skaičių, šovinių kiekį pas žaidėją ir apkaboje, apkabos keitimo laiką ir t.t. Ir dar yra krūva papildomų aksesuarų: minos, granatos, artefaktai ir anomalijos, kontroliniai taškai, vaistinėlės, bombos.

Šiuo metu Slaptame Bunkeryje siūlome tokius žaidimų scenarijus:
* Kontrolinių taškų užgrobimas
* Team Deathmatch
* Zombių apokalipsė
* Paskutinis herojus

Ar žaidžiant juntamas kovų tikroviškumas?

Taip. Lazertagas yra vienas iš realistiškiausių tikros kovos manipuliatorių. Šūvio nuotolis, ginklų parametrų nustatymas, galimybė žaisti bet kokiu oru ir net naktį. Įvairių šalių kariuomenės jau seniai naudoja lazerinius ginklus karinėse pratybose ir Lietuvos kariuomenė nėra išimtis – lazeriniai ginklai čia naudojami jau kelis metus.

Ginklai ginklais, tačiau iš tiesų, visą darbą atlieka kartu su tuščiu šūviu Laser Tag elektronikos paleidžiamas spindulys MILES protokolu (angl. Multiple Integrated Laser Engagement System). Elektronika leidžia spindulį užprogramuoti taip, kad jis atitiktų realybėje naudojamų ginklų parametrus, pvz.: šūvio atstumas, šautuvo veikimo greitis ir pan. Mes savo lazerių žaidimuose naudojame įrangą veikiančią tuo pačiu MILES protokolu, teoriškai ji mums leidžia keisti ir valdyti tuos pačius nustatymus kaip ir kariškiams.

Laser Tag elektronikos paleistą spindulį dar reikia ir užfiksuoti, tam naudojami davikliai kurie yra integruoti kariškių dėvimose liemenėse, šalmuose, taip pat davikliai gali būti įmontuoti ir šarvuočiuose ar kitoje technikoje. Čia skirtumų nėra – mūsų žaidėjai ant galvos dėvi raiščius, kuriuose yra įmontuoti davikliai, fiksuojantys pataikymus ir kitą informaciją.

Užduokite klausimą!

Klausticlear